Pályázat
Ingatlan beruházás és kapacitásbővítés a Králik és Társa KKT. székhelyén és telephelyén
Már közel 20 éve gyártunk horgászcsalikat és horgászeszközöket a hazai és nemzetközi horgász piacra. Évről évre bővülő termékpalettánkat most egy új, innovatív termékcsaláddal egészítjük ki. A legújabb gél alapú csalikat egy természetes alakú formákba öntjük, melyekhez a projekt keretében szerezzük be az egyedi eszközöket. Az egyedi formájú, környezetbarát (lebomló) csalik gyártása mellett az új fröccsöntő gép beszerzésével a gyártás kapacitásnövelését is megvalósítjuk. Az új termékek előállításához nagyobb kapacitású daráló és keverőgéppel, valamint temperáló berendezéssel még gyorsabbá és hatékonyabbá tesszük az új termékek előállítását.
A projekt keretén belül a tetőszerkezetet is felújítjuk, valamint napelemes rendszert is kiépítünk. Mindezek mellett a levegő-víz hőszivattyús rendszer megvalósításával korszerű és energiahatékony fűtési megoldás kerül kiépítésre.
A fejlesztés eredményeként létrejövő új, gél alapú, lebomló csalik egyedi formái innovációnak számítanak a horgászatban, valamint a székhely és telephelyen létrejövő ingatlan korszerűsítés és fűtés rendszer korszerűsítés hozzájárul a cégünk fejlesztéséhez és energiahatékonyságának növeléséhez.
Támogató neve: Pénzügyminisztérium
Támogatási szerződés száma: GINOP_PLUSZ-1.2.3-21-2022-04202
Kedvezményezett neve: Králik és Társa Kereskedelmi és Termékelőállító Közkereseti Társaság
Projekt címe: Ingatlan beruházás és kapacitásbővítés a Králik és Társa Kkt. székhelyén és telephelyén
Támogatási szerződés szerinti támogatási összeg: 28 786 556 Forint
A támogatás mértéke (%)-ban: 50 %
Projekt befejezési dátuma: 2024.03.01.
Verseny- és piacképes horgászinnováció a Közép-Magyarországi Régióban
A Králik és Társa Kkt. a VEKOP-211-15-2016-00160 sz. „Verseny- és piacképes horgászinnováció a Közép-Magyarországi Régióban” című projekt keretében 67.860.000 Ft összegű támogatási összeget nyert el 2017-ben. A támogatás mértéke: 50%. A projekt kezdő dátuma 2018.01.01., a projekt 2019.08.30-i záródátummal valósult meg.
A támogatás célja olyan verseny és piacképes horgászinnováció létrehozása, amely előkelő helyet foglal el, mind a hazai mind a nemzetközi horgászpiacon!
Mindehhez a legmodernebb 3D nyomtatási technológiát hívtuk segítségül, melynek alkalmazása jelentős szerepet játszott egy Új generációs feederkosár kifejlesztésében. Ezidáig, az otthoni garázsban és gyártó műhelyünkben készültek fejlesztéseink. A kezdeti elképzelések megvalósításához, kézzel készültek a próbadarabok, melyeknek használhatósága, eredményessége változó volt. Ezek a kézzel készült próbadarabok, segítettek abban, melyek azok a megoldások, melyeket el kell hagyni és mik azok, amiket tovább kell fejleszteni a kitűzött cél elérése érdekében. A 3D technológia segítségével új lehetőségek nyíltak a különböző megoldások, módosítások látvány és műszaki tervek megjelenítésére előállítására és kipróbálására.
A VEKOP 2.1.1-15-2016 pályázat segítségével felújított és modern eszközökkel felszerelt fejlesztő műhelyünk, mely innovatív termékeket előállító és forgalmazó cégünknek, hosszú távon biztosítja a kreatív gondolatok megvalósítását és piacra juttatását.